Ostatní projekty

Škola se účastní evropského projektu Ovoce do škol a Mléko do škol s finanční podporou EU.

Základním cílem celého projektu „Ovoce a zelenina do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.Děti dostávají jednou za týden 1 kus čerstvého ovoce nebo zeleniny.

Program Mléko do škol podporuje děti v konzumaci mléčných výrobků a zdravém stravování. Působí také osvětově. Podporuje rozvoj správných stravovacích návyků, které vydrží po celý život. Prostřednictvím tohoto programu Evropská unie poskytuje dotace školám a dalším vzdělávacím institucím, aby mohly svým studentům nabídnout mléko a vybrané mléčné výrobky.

logo ovoce do škol

logo mléko do škol

recyklohraní

Dále se také několik let aktivně účastní projektu PRO Školy Aktivní škola  a ekologického programu Recyklohraní.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

• Světový den grafiky

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.