Menu
ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem
rozšířené vyhledávání

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Metodické centrum ZaS

 

zas

Od září otevírá své brány 11 metodických center, aby poskytla odborné zázemí a podpořila profesní rozvoj pedagogů, jejich sdílení a společné učení. ZaS centra budou pomáhat školám při realizaci programu Začít spolu.

Organizace Step by Step ČR, o.p.s. (SbS ČR), která je jediným držitelem licence a práv na šíření a rozvoj programu Začít spolu v České republice, vytvořila síť metodických center, jejichž cílem je přiblížit program učitelům, dětem i rodičům na regionální úrovni.

Iveta Pasáková, ředitelka SbS ČR, vysvětluje: „Většina center vznikla ve školách, kde je kvalita programu Začít spoluvysoká a zpravidla tam působí vyučující, kteří jsou zároveň našimi externími spolupracovníky (lektory a mentory). Projektem chceme navázat na dobrou praxi, tzv. tréninkových center i zkušeností a sociálního kapitálu, který jsme v průběhu minulých let získali.  Postupně chceme rozšiřovat síť center, která budou pečovat o mateřské, tak i základní školy v jednotlivých krajích.“

V pilotní fázi bude fungovat 11 metodických center, která poskytnou své služby učitelům v daném území, což bude mít pozitivní dopad na učení stovek dětí. Cílovým stavem do 5 let je rozšíření center pro MŠ a ZŠ do všech 14 krajů ČR, včetně zajištění stabilního finančního zázemí pro jejich činnost.

Činnost ZaScenterstojí na třech pilířích:

1. propojování – vytvoření svépomocné podpůrné sítě, učící se komunity vyučujících

2. dostupné odborné zázemí umožňující profesní rozvoj učitelům a vedení škol

3. podpora školám s akcentem na psychohygienu a wellbeing žáků a vyučujících

 

Nabídka služeb ZaS centra může na regionální úrovni lépe reagovat na potřeby konkrétní školy. Centra budou v průběhu školního roku zvát pedagogy a veřejnost na vzdělávací akce (semináře, webináře, školení apod.), nabídnou prostor pro sdílení dobré pedagogické praxe, otevřou dveře do výuky tříd s programem Začít spolu a přinesou diskuze pro rodiče a veřejnost nad aktuálními tématy z oblasti vzdělávání.

Při akcích Začít spolu se využívá konstruktivistický model vzdělávání, který staví na zkušenostech účastníků. To umožňuje prakticky zažít a blíže prozkoumat téma a porozumět jeho významu pro praxi, diskutovat a následně reflektovat, spíše než předkládat hotové poznatky.

ZaS centrum

Kraj

MŠ Trutnov

Královéhradecký

MŠ Lodička, Šestajovice Praha-východ

Středočeský

MŠ Čeladenská beruška, Čeladná

Moravskoslezský

MŠ Olomouc, Žižkovo nám. 3

Olomoucký

MŠ a ZŠ Sluníčko, Turnov

Liberecký

ZŠ Vejrostova, Brno

Jihomoravský

ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov

Královéhradecký

ZŠ a MŠ ANGEL v Praze 12

Hl. m. Praha

MŠ + ZŠ Chomutov

Ústecký

ZŠ a MŠ Louňovice pod Blaníkem

Středočeský

1. ZŠ Západní, Plzeň

Plzeňský

Kontakt:

 

Mgr. Iveta Pasáková

ředitelka Step by Step ČR

iveta.pasakova@sbscr.cz

tel. +420 604 223 081

www.zacitspolu.eu 

 

Více informací o ZaS centrech: https://www.zacitspolu.eu/o-programu/zas-centra/

Metodické centrum ZaS

Svátek a výročí

Svátek má Eliška

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den učitelů

Zítra má svátek Hanuš

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Říjnové nebe plné hvězd má rádo teplá kamna.

Pranostika na akt. den

Na svatého Placida slunce ohně nevydá.

Další