Rekonstrukce školky

č. 87 IROP „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání II“

V rámci výzvy č. 87 s názvem projektu Rozšíření kapacity MŠ Louňovice pod Blaníkem dojede k navýšení kapacity zařízení o 10 dětí na celkových 50. Provoz mateřské školy i školní jídelny bude v nově zrekonstruovaných prostorech zahájen od 1.9.2020.

Předmětem projektu jsou stavební úpravy vnitřních prostor budovy MŠ, kde dojde k výstavbě 2 nových tříd MŠ včetně nového sociálního zařízení, šaten, výdejní kuchyňky i zázemí pro pedagogické pracovníky. Vznikne tak moderní a kvalitní prostředí s dostatkem prostoru pro všestranný rozvoj dětí. Samozřejmostí je pořízení nového nábytku včetněvybavení pro rozvoj polytechnických dovedností např. dětských kuchyněk, dětských kadeřnických salónů, dílenských stolů, didaktických paravanů k námětovým hrám na profese – divadlo, obchod. Environmentální výchova bude podpořena dětskými mikroskopy, sadami pro pozorování rostlin, kamenů, hmyzu, … V neposlední řadě interaktivní multimediální katedra OMNNEO SWEETBOX, se kterou máme výborné zkušenosti už s využitím na základní škole, která umožňuje promítat interaktivní výuku i na podlahu.

Další stavební práce proběhnou také ve školní kuchyni, díky kterým dojde k celkové modernizaci provozovny včetně nového vedení elektroinstalací a odpadů. Kuchyně bude vybavena novým plynovým sporákem, konvektomatem, pečící pánví, nerezovým gastronomickým vybavením, …Odvětrávání bude řešeno větracím a klimatizačním stropem, který splní nejnáročnější požadavky na hygienu stravovacích provozů. Proměnou částečně projde školní jídelna, kde bude vyměněna podlahová krytina i jídelní stoly a židle.

Obměnou projde i dětské hřiště, kde dojde k výměně některých současných herních prvků. Vybavení bude rozšířeno o samomost, vahadlovou houpačku a hnízdo. Uvědomujeme si také mikroklimatický význam zeleně, který pozitivně ovlivňuje výkyvy teplot a relativní vlhkost vzduchu v teplých měsících. Z tohoto důvodu bude současná zeleň doplněna o listnaté i jehličnaté stromy, keře a trvalky.

Svátek má Květoslav

• Den hasičů

Zítra má svátek Klaudie

• Květnové povstání českého lidu
  • Mezinárodní den porodních asistentek
  • Den Evropy
  • Den boje za rovná práva handicapovaných

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Florián si jistě může nasadit sněhový klobouk.